T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
HATAY / ANTAKYA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mesut Çerko´nun Velilerimize ve Öğrencilerimize Yönelik Mesajı

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mesut ÇERKO´nun velilerimize ve öğrencilerimize yönelik mesajı.

        Dil, din, ırk, mezhep, kültürel çeşitlilik ülkemizin dünyada eşi benzeri olmayan bir zenginliğidir. Evrensel değerleri,hukuk üstünlüğünü, temel hak ve hüriyetlein korunmasını temel alan bu zenginliğimiz, ülkemizin ufuklarını gökkuşağı gibi sarmıştır. 

        15 Temmuz 2016 tarihindeki alçak darbe girişiminde, bu zenginlik toplumsal güce dönüşmüş ve darbecilerin tuzaklarını başlarına geçirmiştir.

        Darbeciler 15 Temmuz´da dünya tarihinde emsali olmayan büyük bir mağlubiyet yaşamışlar ancak hain planlarından vazgeçmemişlerdir. Alevi-Sünni, Türk-Arap gibi etnik ve mezhepsel çeşitliliğimizi birbiri ile çatıştırmak ve fitne silahıyla ülkemizi bir kaosa sürüklemek istemişler ve halen de sosyal medya üzerinden yalan ve provakatif haberler yayarak, ülkemizin hassa bölgelerinde kışkırtıcı söylem ve eylemlerle toplumu birbirine düşürmek istemektedirler. 

        Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

        Bizler, farklılıklarını zenginlik olarak gören büyük ve köklü bir milletiz. FETÖ/PDY Terör Örgütünün 15 Temmuz darbe girişimini kenetlenerek sonuçsuz bıraktığımız gibi bugün ve yarın sahnelenmek istenen her türlü oyunu ve provakasyonları aynı uyanıklık ve cesaretle engelleyeceğiz. 

        Fitme kokan haber ve eylemlere karşı sağduyulu olmanızı ve kışkırtıcı söylem ve eylemlere pirim vermemenizi diler, saygılar sunarım.

                                                                                                                            Mesut ÇERKO

                                                                                                                 Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 26.07.2016 - Güncelleme: 26.07.2016 12:22 - Görüntülenme: 287
  Beğen | 0  kişi beğendi